راهنمای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و عمر بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کرج

زمان ثبت‌نام و انصراف در صورت عقد قرارداد هرسال از اول مهر  لغایت ۲۵ بهمن‌ماه همان سال است.

مدت قرارداد سال جاری از ۱/۹/۹۹ لغایت ۱۴۰۰/۸/۳۰ است.

مجموع مبلغ بیمه مازاد درمان  و بیمه عمر در قرارداد ۰۰-۹۹ برای هر نفر ماهیانه ۶۵۰۰۰۰ریال است که از این مبلغ هرماه ۲۱۰۰۰۰ریال از طرف سازمان پرداخت می گردد(علاوه ی مبلغ بیمه عمر از قرار ۱۱۷۷۰۰ ریال)

نکته مهم: لطفاً در صورت کسر حق بیمه تکمیلی برای دریافت معرفی‌نامه بستری و پاراکلینیکی پس از دریافت دستور پزشک ، به شعب شرکت بیمه آتیه سازان حافظ در کرج و یا سایر استان ها مراجعه فرمایید.

خیلی مهم: در هر مورد که افراد تبعی و یا اصلی که بیمه تکمیلی بوده باشند و به دلیل ازدواج، شاغل شدن، پایان تحصیلات، معرفی به خدمت، فوت و … خارج شوند با مراجعه به شعبه مربوطه خود با ابطال دفترچه بیمه و گرفتن نامه ابطال به واحد بیمه مازاد درمان کانون بازنشستگان مراجعه و رسید پایان پوشش دریافت نمایید. در غیر این صورت هیچ مسئولیتی به عهده واحد بیمه مازاد درمان نیست. اگر به هر دلیل به موقع اقدام نشود، هیچ مسئولیتی بابت کسر اضافی به عهده کانون نبوده و مبلغی بابت کسر اضافی مسترد نخواهد شد.

کسانیکه دارای بیمه تکمیلی باشند ، بیمه عمر هم هستند. در صورت فوت هر یک از بیمه شدگان تکمیلی باید بلافاصله بعد از فوت، به شعبه تامین اجتماعی مربوطه واحد نامنویسی مراجعه کنند تا دفترچه فوت شده باطل شود و با نامه ابطال و اصل گواهی فوت ثبت احوال و اصل نامه پزشکی قانونی برای دریافت بیمه عمر به کانون مراجعه شود. در صورت عدم مراجعه تا زمان مهلت دریافت بیمه عمر هیچ مسئولیتی بابت عدم دریافت غرامت بیمه عمر به عهده کانون نمی باشد. ضمناً بعد از زمان مقرر از طرف بیمه گر بابت بیمه عمر غرامت پرداخت نمی گردد.

مهلت ارائه مدارک فوت شده از ابتدای قرارداد ۰۰-۹۹ دو سال است.

*خیلی مهم: دندان، عینک، سمعک، ویزیت، دارو یا پروتز (لنز چشم) و قطعات مصنوعی فاقد بیمه تکمیلی است.

نکته مهم: برای کلیه فاکتورهای پاراکلینیکی و بیمارستانی ۳ ماه تا پس از پایان قرارداد فرصت دارید به یکی از پیشخوان‌های شرکت بیمه آتیه سازان حافظ تحویل دهید و رسید دریافت نمایید.

مهم: ثبت نام بعد از پایان مهلت برای بازنشستگان جدید: بازنشستگان جدید که تاریخ اجرای حکم بازنشستگی آنان بیشتر از ۳ ماه نگذشته باشد پس از پایان مهلت ثبت نام عمومی میتوانند با ارائه حکم بازنشستگی به کانون مراجعه کنند. کسر بابت بیمه مازاد درمان از تاریخ برقراری بازنشستگی می باشد و مبلغ از تاریخ برقراری تا ماه جاری ثبت نام یکجا کسر می شود و هیچ گونه اعتراضی مورد قبول نبوده و تا پایان قرارداد همان سال نمی توانند انصراف دهند.

نکته: در صورتی که فرد بیمه شده در زمان های مقرر انصراف ندهد بیمه تکمیلی در سال های بعد نیز کسر خواهد شد.

مختصری در مورد ما

در اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۱۳۴ قانون کار ، کارگران بازنشسته که قبل از بازنشستگی طبق مقررات ق ک به کار اشتغال داشته و براساس مقررات جاری بازنشسته شده باشند ، می توانند نسبت به تاسیس کانون کارگران و مدیران بازنشسته در شهرستان ، استان و کانون عالی کارگران بازنشسته در سطح کشور اقدام نمایند .
ارکان کانون کارگران بازنشسته عبارتند از :
۱- مجمع عمومی ۲- هیات مدیره ۳- بازرسان
وظایف و اختیارات کانونهای کارگران بازنشسته عبارتند از :
۱- جمع بندی نظرات اعضاء درخصوص مسائل و امور بازنشستگان و ارایه نظرات به صورت پیشنهاد در امور مذکور به کانون های استان و عالی یا مراجع ذیربط .
۲- کوشش در جهت استیفای حقوق صنفی و خواسته های مشروع و قانونی اعضاء .
۳- اقدام در جهت تشکیل کانون استان و عالی کارگران بازنشسته و کوشش در جهت بهره مندی اعضاء از خدمات بهداشتی ، درمانی و مراقبت های پزشکی .
۴- ارایه نظرات مشورتی به منظور انتقال تجربیات بازنشستگان به شاغلان در عرصه بازار کار در زمینه های مختلف و در جهت رشد اقتصادی کشور و کمک به واحدهای تولیدی ، خدماتی و صنعتی .

در راستای اجرای همین اصل کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کرج شکل گرفت

ما سالانه پذیرای میانگین یکصد و چهل هزار بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی در جهت برآوردن خدمات مربوطه هستیم

ما را در جهت ارائه خدمات بهتر یاری کنید

این پورتال در جهت ارائه خدمات غیرحضوری و در حقیقت جلوگیری از اتلاف وقت و مراجعه حضوری شما عزیزان طراحی گردیده است خواهشمند است ما را در جهت ارائه این اصل یاری نمایید

تسهیلات
بیمه تکمیلی
سیاحتی و زیارتی
دندانپزشکی
فروشگاههای کانون

کلیه حقوق وب سایت از جمله طراحی توسط کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کرج