بیانیه مهم کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران ساير سطوح تامین اجتماعی

در پی اعلام رسمی افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران ساير سطوح تامین اجتماعی، کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور بیانیه ای بدین شرح صادر کرد:

در پی اعلام رسمی افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران ساير سطوح تامین اجتماعی، کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور بیانیه ای بدین شرح صادر کرد: بسم الله الرحمن الرحیم. بحمدالله پس از فراز و فرودهای فراوان، سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجمع عمومی کانون عالی که در شهرستان بندر انزلی برگزار شد، افزایش رسمی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران غیرحداقل بگیر تامین اجتماعی را اعلام کرد. افزایشی مطابق با مصوبه شورای عالی کار، هیات امنا و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی. این تصمیم برخواسته از نص صریح قانون، دیدگان پریشان و نگران بسیاری از بازنشستگان و مستمری‌بگیران دغدغه مند تامین اجتماعی را به سرانجامی نیکو روشن ساخت و کام شان را شیرین کرد. کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور در اثنای تلاش و کوشش های گسترده خود این نوید را به جامعه چند میلیونی تحت پوشش خود داده بود که در چارچوب تعاملات و رایزنی های صورت‌ پذیرفته قدمی کوتاه نخواهد آمد و عقب نشینی نخواهد کرد و امروز به فضل خدا و به پشتوانه حمایت های یکایک عزیزان سربلند و شاکریم. متاسفانه افراد و جریان هایی به پیروی از اهداف و اغراض شخصی و گروهی، بی مهری هایی را متوجه برخی مسؤلان نمودند، اما اینگونه اقدامات خللی در عزم و اراده خدمتگزاران صدیق نظام وارد نساخت.

این رهاورد مهم، اندوخته ها و تجربیات گرانبهایی نیز با خود به همراه داشت که ضروری است ابعاد گوناگون آن مورد بررسی قرار گیرد. حجمه هایی نسبت به ریاست محترم جمهور، اعضای دولت، معاون اول رئیس جمهور، وزیر سابق و سرپرست فعلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مسؤلان صورت پذیرفت. این اتفاق مهم بار دیگر ثابت نمود مطالبه گری و مداومت در استیفای حق همراه با صبر و تدبیر و به دور از هیجان زدگی نتایج راهگشایی را به دنبال دارد. کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور ضمن حمایت همه جانبه از موکلان خود و تقدیر و تشکر از رویکرد قانونمدارانه مسؤلان، از کلیه تلاش های مستمر دلسوزان قدردانی نموده و انتظار دارد در اسرع وقت نسبت به صدور احکام اصلاحی جدید بازنشستگان غیرحداقل بگیر تامین اجتماعی یعنی اعمال افزایش ۳۸ درصد و مبلغ ثابت ۵۱۵ هزار تومان اقدام گردد. شایسته است از حسن نظر جناب آقای دکتر رئیسی، ریاست محترم جمهور که چندین بار دستور پيگيري ویژه درراستای رفع موانع و مشکلات و جلب رضایتمندی اقشار بازنشستگان صادر نمودند، تقدیر و تشکر نماییم. از سعه صدر و پیگیری های مستمر معاون اول رئیس جمهور جناب آقای دکتر مخبر و همچنین سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در جلسات متعدد کارشناسی، زمینه انجام رایزنی ها و تعاملات سازنده را فراهم ساختند، سپاسگزاری نموده و از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و هیات تطبیق مقررات مجلس، کمیسیون های تخصصی و نمایندگان همراه و همسو کمال‌ امتنان را ابراز نماییم.

مراتب امتنان قلبی خود را از تلاش ها و همراهی های مشفقانه و ارزشمند مدیر عامل متعهد و سختکوش سازمان تامین اجتماعی جناب آقای دکتر موسوی اعلام می نماییم. در پایان فرصت را غنیمت شمرده و آمادگی کامل کانون‌ عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور را به منظور تحقق پیشنهاد سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بهبود معیشت اقشار بازنشستگان و مستمری بگیران از طریق تاسیس شرکت های سرمایه‌گذاری و ایجاد صندوق‌های زمین و ساختمان اعلام می نماییم و امیدواریم حرکت در مسیر ارتقای رضایتمندی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بیش از پیش، همه جانبه و با شتاب بیشتری ادامه یابد. انشالله.

*کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور*