برگزاری آزمون استخدامی سراسری سازمان تأمین اجتماعی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین‌اجتماعی از آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان استخدام پیمانی جهت تأمین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای تابعه سراسر کشور در مهر ماه سال جاری خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، ابوالفضل عفت‌نژاد با اعلام این خبر گفت: آزمون کتبی برای استخدام پیمانی 3376 نفر (1145 نفر در واحدهای بیمه‌ای و 2231 نفر در واحدهای درمانی) در مشاغل کارشناسی در روز جمعه مورخ  1401/7/15 به صورت همزمان در مراکز استان‌های کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد. 

ثبت‌نام این آزمون از روز دوشنبه مورخ 1401/5/31 لغایت یکشنبه 1401/6/6 صورت خواهد پذیرفت. نکته حائز اهمیت و ویژه در این آزمون، لحاظ نمودن امتیاز بومی (40 درصد امتیاز بومی شهرستان) و همچنین قانون اصلاح سن (سابقه اشتغال در دستگاه‌های اجرایی وشرکت‌های تابعه) و جوانی جمعیت و حمایت از خانواده (امتیاز سنی و افزایش نمره کتبی آزمون) است. وی افزود: همچنین همزمان با آزمون استخدام پیمانی و در همان تاریخ، آزمون جذب نیروی شرکتی (کار و تامین) به تعداد 1120 نفر (258 نفر در واحدهای بیمه‌ای و 862 نفر در واحدهای درمانی) در مشاغل غیرکارشناسی نیز توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد. 

ثبت‌نام این آزمون از روز یکشنبه مورخ 1401/6/6 لغایت شنبه 1401/6/12 صورت می‌پذیرد. در مجموع در این دو آزمون (استخدام پیمانی و جذب شرکتی) مجموعاً 4496 نفر ظرفیت بکارگیری پیش‌بینی شده است. براساس این گزارش، داوطلبان استخدام می‌توانند در صورت احراز شرایط حسب مفاد دفترچه راهنمای آزمون استخدامی که از طریق سایت رسمی سازمان به نشانی www.tamin.ir و سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد، از روز دوشنبه مورخ 1401/5/31 نسبت به ثبت‌نام در سامانه مربوطه اقدام کنند. 

روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین اعلام کرده است ضروری است داوطلبان گرامی توجه فرمایند هرگونه اطلاع‌رسانی در خصوص آزمون‌های استخدامی یادشده، صرفاً از طریق سایت رسمی این سازمان معتبر و قابل استناد است. ضمناً به استناد دادنامه شماره ۱۴۰۰۹۹۷۰۹۰۵۸۱۳۲۴۵ مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، افزودن مدت سربازی به حداکثر سن داوطلبان استخدام در دفترچه آزمون استخدامی ابطال گردیده است. دفترچه آزمون استخدامی سازمان تأمین‌اجتماعی هم اکنون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس و قابل دانلود است.